Přinášíme inovace v technologii upevňování kolejnic

Příslušenství

Podštěrkové antivibrační rohože

Speciální desky vyrobené z pryžových kompozit pojených polyuretanem. Jsou vhodné zejména pro městské kolejové koridory, historická centra měst, ale i pro jiné občanské zástavby. Podštěrkové antivibrační rohože minimalizují hluk v tělese stavby. V oblasti železniční, silniční a tramvajové dopravy slouží jako velmi dobré tlumiče hluku a vibrací.

Výsledky prováděných měření po aplikaci tlumících rohoží prokazují významné hodnoty v redukcí vibrací v obytných domech přiléhajících ke kolejovému tělesu.
Podrobnější informace na vyžádání.

Krytky upevňovadel

Krytky upevňovadel jsou vyráběné ze speciálního plastu a jsou určeny pro ochranu upevňovadel kolejnic v tramvajových tratích před nežádoucím vniknutím výplňového materiálu (beton, zemina ...) do prostoru upevňovadla. Jsou vyráběny jak v provedení pro betonový nebo dřevěný pražec, tak i pro upevnění W-tram.
Dle požadavku lze dodávat krytky, které odolávají teplotám až 190 °C.

ECOTEC - útlum hluku pomocí zazelenění kolejnic

Zazelenění prostoru mezi kolejnicemi rozchodníkem redukuje hluk oproti jiným povrchům jako např. dlažba, nebo beton o 6 - 8 dB, a má tu výhodu, že se zelená celoročně. Rozchodník je pomalu rostoucí a roste do výše 30 - 40 mm. Oproti klasickému zatravnění se šetří výdaje na údržbu (odpadá sekání až 8 x ročně). Specializované rostliny rozchodníku umožňují takovou skladbu vegetační vrstvy, ve které nerostou jiné rostliny. Živiny čerpají rostliny z lávového substrátu.

 

Lepidlo ORTEC.pur - jednosložkové montážní lepidlo

Jednosložková lepící hustá hmota na polyuretanové bázi, která se reakcí se vzdušnou vlhkostí vytvrdí na elastickou gumu.
Podrobnější informace na vyžádání.

ORTEC.ESV - Zálivková hmota hlav kolejnic na bitumenové bázi

Bitumenová horkotekoucí zálivková hmota na bázi elastomerbitumenu. Určená pro zalévání kolejových spár, speciálně u pružně ukládaných kolejnic. ORTEC.ESV oplývá významnými zlepšenými vlastnostmi, oproti standardním zálivkovým hmotám, především co se týče přilnavosti k okolnímu materiálu. Hmota je odolná teplotním rázům a proti únavě.
Podrobnější informace na vyžádání.

Zpět